Leasing czy kredyt?

Jednym z podstawowych mitów na temat rodzajów kredytów, pożyczek jest fakt, że leasing dotyczy przede wszystkim i tylko firm- większych lub mniejszych. Jest to nieprawda, bowiem obok standardowego kredytu samochodowego- to leasing konsumencki jest coraz bardzo popularnym rozwiązaniem wśród indywidualnych klientów, którzy zamierzają zdecydować się na pożyczkę na wymarzony samochód.

Podstawowe różnice

Pomimo dużego podobieństwa kredyt samochodowy i leasing konsumencki to dwie różne sprawy, o których trzeba pamiętać decydując się na takie rozwiązanie. Dzięki posiadaniu firmy kwestie podatkowe nabierają zupełnie innego znaczenia aniżeli w przypadku, gdy na leasing decyduje się osoba prywatna. Gdy już korzystamy z leasingu trzeba wiedzieć, że w trakcie jego obowiązywania pełne prawa do samochodu nabywa firma leasingowa, a klient staje się tylko użytkownikiem auta. Minusem takiego rozwiązania jest to, że w trakcie trwania umowy leasingowej czynem zabronionym jest wszelka modyfikacja pojazdu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Tego typu zabiegi można stosować ale tuż po zakończeniu umowy leasingowej. Jednak jeśli firma leasingowa przejmuje wszelkie prawa własności do pojazdu nie musimy się też martwić o to, że w razie wypadku będziemy ponosić koszty naprawy i amortyzacji pojazdu. W tym wypadku jeśli dojdzie do sytuacji, że auto będzie wymagać przeglądu, lub naprawy to firma leasingowa bierze na siebie wszelkie koszty związane z wymianą części w samochodzie. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w sytuacji, gdy na rynku jest bardzo wiele firm zajmujących się wymianą części samochodowych, ale też i ceny za takie usługi są bardzo zróżnicowane.

Kredyty gotówkowe, a kredyty samochodowe

Większość firm, które oferują dla swoich klientów możliwość zaciągnięcia kredytu to banki mające w swojej ofercie różne propozycje. Jedną z nich, która zyskuje coraz większe uznanie jest kredyt hipoteczny zaciągany na dość długi okres czasu, gdyż inaczej kredytobiorcy mieliby bardzo duży problem ze spłatą takiego zobowiązania finansowego.

Kolejne przykłady

Kredyt hipoteczny jest jednym z popularniejszych pożyczek bankowych, ale są także inne ciekawe rozwiązania, które warto rozważyć przy próbie zaciągania kredytu w banku. Kredyt mieszkaniowy cieszy się uznaniem szczególnie wśród młodych osób, ale też interesują się nim osoby w nieco starszym wieku, które postanowiły zakupić w końcu swoje wymarzone mieszkanie. Kredyt gotówkowy na dowolny celto przykład takiego rozwiązania, które interesuje szczególnie tych, którzy potrzebują szybką gotówkę bez informacji o przeznaczeniu jej na konkretny cel. To interesuje również osoby w różnym przedziale wiekowym, a szczególnie te, które mają bardzo różne zachcianki. Kredyt celowy jak kredyt na samochód charakteryzuje się niską ratą do spłaty i stosunkowo niedługim okresem, w którym należy spłacać kredyt. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest na samochód i tylko w ten sposób należy się na niego decydować. To bardzo dobre wyjście w sytuacji, gdy potrzebny jest lepszej klasy auto, a stary samochód przeszedł już dawno do historii motoryzacji. Zainteresowanie tego typu kredytem, pożyczką bankową nie maleje z roku na rok, a nawet coraz większe budzi zainteresowanie szczególnie jeśli chodzi o prywatne osoby, które nie mają zamiaru zapłacić za samochód aż takiej gotówki.

Podstawowe różnice

Kredyt gotówkowy to bardzo często kredyt po prostu drogi, który kosztuje bardzo często dużo więcej aniżeli standardowy kredyt na przykład zaciągnięty pod hipotekę. Różnica leży przede wszystkim w zakresie na jaki konsument decyduje się zaciągając takie zobowiązanie. Kredyt gotówkowy nie jest obarczony koniecznością określenia celowości zaciągniętego zobowiązania finansowego. Wystarczy często dowód, zaświadczenie o dochodach i można śmiało zaciągnąć kredyt gotówkowy. W kredycie samochodowym znany jest cel zaciągniętego zobowiązania. Aby otrzymać takie zaświadczenie należy wykazać się trochę większą ilością dokumentacji aniżeli w przypadku innych kredytów. Jeśli decyzja dotyczy banku współpracującego z producentem auta, klient może liczyć na dużo korzystniejsze warunki finansowania aniżeli jeśli chodziłoby o jakąś inną instytucję finansową.

  • Author: xnz3np
  • Date: 13-12-2019, 14:14

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.szansanakredyt.pl/index.php?trackback/27

This post's comments feed