Czy warto założyć lokatę na kilka miesięcy?

Lokata nie jest najbardziej opłacalną formą oszczędzania, a jednak właśnie z tej formy odkładania środków finansowych korzysta prawie 70% Polaków. W przypadku wyboru najlepszych lokat oszczędzający ma szansę zarobić nawet 4% w skali roku, chociaż zazwyczaj spotyka się niższe oprocentowanie. Uzyskanie większych odsetek jest czasem możliwe po wykupieniu dodatkowych produktów bankowych.

Dlaczego wybieramy lokaty jako formę oszczędzania?

Lokata to wybór, który oszczędza zmartwień i nadmiernego angażowania się w oszczędzanie. Umieszczając w banku nadmiar gotówki nie ma ryzyka jej utraty, a ponadto nie trzeba być ekspertem finansowym. Dodatkowo wyciągając pieniądze przed czasem narażamy się tylko na utratę odsetek. Lokata jest rozsądnym, ale mało opłacalnym rozwiązaniem. Jednakże istnieją pewne sposoby na zwiększenie oprocentowania bez względu na rodzaj wybranej lokaty. Warto podkreślić, że na rynku jest wybór, spośród co najmniej kilkudziesięciu ofert, co pozwala na bardzo spersonalizowany wybór. Tak spory wybór pozwala znaleźć lokatę terminową już od 0,01 zł do kilkudziesięciu tysięcy. Bez względu na termin, na jaki chce się zdeponować pieniądze warto poszukać oferty z odpowiednimi dla siebie proporcjami.

W porównaniu ciekawych ofert pomoże również kalkulator lokatowy dostępny w internecie, który pomoże wyliczyć odsetki, zyski po odjęciu podatku Belki. Zazwyczaj banki przedstawiają od razu pozostałe produkty za pomocą sprzedaży powiązanej, która polega na uzupełnieniu oferty o ponadplanowe produkty. Jest to zwyczajowa polityka banków, którym bardziej opłaca się zaoferować kolejny produkt do już sprzedanego niż szukać nowych klientów. Z tego też powodu bank zwykle przedstawia produkt w wersji standardowej i rozszerzonej. Jednakże klient powinien uważać, gdyż inny produkt może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Warto pamiętać, że nie każdy bank oferuje konto osobiste za 0 zł.

Warto wiedzieć, że oprocentowanie sporej części depozytów, które znajdują się w bankach nie są chronione przed inflacją. Jest to powód, dla którego warto poszukać alternatywnych rozwiązań przynoszących zysk. Lokaty zwykle zakłada się w największych bankach, które nie oferują najlepszych warunków klientowi. Wiele osób nie chce przenosić pieniędzy z jednego banku do innego, aby nie robić zamieszania. Tymczasem możliwe jest zastosowanie kilka sposobów, które pozwolą podnieść zysk z założonej lokaty.

Jak zwiększyć opłacalność deponowania pieniędzy w banku?

Istnieje kilka sposobów, które umożliwiają zwykłym ludziom na podniesienie opłacalności zakładania lokat, ale należy zachować kilka warunków. Przede wszystkim warto zrezygnować z ROR-ów, gdzie znajduje się, jak szacują eksperci, większość oszczędności. W takiej sytuacji zgromadzone środki finansowe przechowywane są na nieoprocentowanych kontach osobistych. Takie pieniądze z dnia na dzień są po prostu mniej warte.

Obecnie w Polsce lojalny klient nie jest zbytnio doceniany, a najlepsze oferty otrzymują nowi klienci. Klient, który chce przenieść pieniądze może uzyskać nawet najwyższe oprocentowanie w ramach lokaty na nowe środki. Według ekspertów dokonując kilkukrotnych przenosin środków w ciągu roku można uzyskać około 0,5% więcej na depozycie. Prawo do lepiej oprocentowanej lokaty daje także korzystanie z aplikacji mobilnej banku. Wystarczy ściągnąć aplikację na smartfona i aktywować ją (taką możliwość dają banki takie jak Getin Bank, Bank Millennium i BZ WBK). Dlatego warto sprawdzić, które banki nagradzają za założenie aplikacji przez smartfona. Zwykle tego rodzaju możliwości są ograniczone kwotowo (maksymalny próg 10-20 tys. zł), ale przynoszą zysk.

  • Author: xnz3np
  • Date: 11-10-2019, 14:23

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.szansanakredyt.pl/index.php?trackback/26

This post's comments feed