Ryzyko związane z podpisaniem pożyczki o samochód jako poręczyciel

Wszyscy moglibyśmy doświadczyć sytuacji, w której przyjaciel lub członek rodziny prosi nas o zostanie poręczycielem pożyczki na samochód. Zanim powiesz tak, najlepiej w pełni zrozumieć, w co się pakujesz. Zazwyczaj, gdy rozważasz zlecenie pożyczki automatycznej, zgadzasz się na spłatę kwoty kredytu, jeśli główny kredytobiorca przestanie dokonywać płatności. Chociaż zgadzasz się na to, ryzyko przewyższa korzyści. Możesz uznać to za sposób na poprawę swojej zdolności kredytowej, ale nie zagłębiaj się w nią, zanim w pełni zrozumiesz związane z nią ryzyko.

Zła ocena kredytowa Zdobycie dobrej oceny kredytowej wymaga przyzwoitego wysiłku. Kiedy staniesz się poręczycielem, każda forma opóźnienia lub niepłacenia kredytu samochodowego będzie wpływać na Twój raport kredytowy. Niemożność dokonania płatności przez pierwotnego kredytobiorcę może obniżyć Twoją zdolność kredytową. Również wskaźnik zadłużenia do dochodu zwiększa się, gdy stajesz się poręczycielem. Idealnie jest wtedy, gdy stosunek zadłużenia do dochodu nie powinien być wyższy niż 36 procent. Bycie poręczycielem zwiększa twój dług wobec twoich dochodów. A twoja zdolność kredytowa spada z powodu zwiększonej kwoty zadłużenia. Dlatego, jeśli kredytobiorca ma słabą historię kredytową, przemyśl swoją decyzję.

Wykonalne orzeczenia prawne Gdy główny kredytobiorca nie jest w stanie spłacić pożyczki, pożyczkodawca może podjąć kroki prawne przeciwko podmiotowi udzielającemu pożyczki. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz pozwany przed głównym kredytobiorcą. Dzieje się tak, ponieważ prawdopodobnie spłacisz szybko kwotę kredytu w celu ochrony swojej zdolności kredytowej. W przypadku, gdy główny kredytobiorca nie jest w stanie spłacić pożyczki, aktywa i wynagrodzenie zleceniodawcy mogą być zagrożone, ponieważ pożyczkodawca może dochodzić swoich aktywów.

Zmniejszona zdolność kredytowa Kiedy jesteś poręczycie, inni kredytodawcy widzleCcię jako kogoś, kto już zgodził się zagwarantować pożyczkę. Pożyczkodawcy zakładają, że już dokonujesz miesięcznych płatności z tytułu pożyczki, na którą się przeznaczyłeś, pozostawiając niewiele pieniędzy na dokonanie płatności za nową pożyczkę. W związku z tym nowe zatwierdzenie kredytu może stać się trudne.

Bycie poręczycielem – czy to w ogóle ma sens? Być może nie jest to rozsądna decyzja finansowa, aby stać się poręczycielem, ale możesz się na to zgodzić, gdy jesteś w stanie pozwolić sobie na ryzyko. Jeśli masz dużą ilość nadwyżki gotówki lub posiadasz znaczne aktywa, aby spłacić kwotę kredytu głównego kredytobiorcy, możesz o tym pomyśleć. Ponadto, jeśli będziesz korzystać z samochodu, warto powiedzieć „tak”.

Wyznaczenie kredytu samochodowego może wyglądać na lukratywną metodę poprawy wyniku kredytowego. Może to jednak oznaczać wszelkie ryzyko i profity, gdy musisz poradzić sobie z uszkodzoną oceną kredytową, wykonalnymi wyrokami prawnymi i ograniczoną zdolnością kredytową.

  • Author: xnz3np
  • Date: 24-07-2019, 11:07

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.szansanakredyt.pl/index.php?trackback/25

This post's comments feed