Kredyty konsolidacyjne i ich porównanie

Obecnie rynek usług bankowych jest o wiele szerzy niż kilka czy kilkanaście lat temu. Do produktów, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów zaliczają się między innymi kredyty konsolidacyjne - zobacz sam atrakcyjne oferty na 17bankow.com.

Dzisiaj uzyskać kredyt gotówkowy nie jest trudno, praktycznie każdy może go uzyskać bez zbędnych formalności. Taki szybki i jak najmniej problemowy dostęp do nich to wynik między innymi coraz bardziej rosnącej konkurencji. Jednak jeżeli ktoś zaciąga zbyt wiele zobowiązań tego typu w pewnej chwili może mieć problemy z ich terminową spłatą. Ratunkiem w takiej sytuacji może być zaciągnięcie kolejnego kredytu, tym razem kredytu konsolidacyjnego. Tego typu kredyty mają w swojej ofercie wszystkie banki, niektóre w bardzo wielu wersjach, aby każdy zainteresowany klient bez problemu znalazł odpowiedni dla siebie. Kredyt konsolidacyjny jest jednak nieco odmienny od kredytów konsumpcyjnych, przede wszystkim ze względu na formę, w jakiej jest przyznawany. Klient, który stara się o jego przyznanie nie otrzyma w przypadku pozytywnej decyzji gotówki do ręki, bank natomiast w jego imieniu spłaci zaciągnięte przez niego wcześniejsze zobowiązania. Oczywiście aby było to możliwe, do wniosku o kredyt konsolidacyjny należy dołączyć dokumenty potwierdzające zaciągnięcie pożyczek jak również to, ile pozostało do ich spłaty.

Banki w przypadku kredytów konsolidacyjnych dość szczegółowo weryfikują klientów we wszystkich bazach. Oczywiście kryteria opóźnień w spłatach poprzednich zobowiązań są tutaj nieco inne niż te obowiązujące przy kredytach gotówkowych, banki bowiem dopuszczają znacznie większe opóźnienia w terminowym regulowaniu zobowiązań. Złożenie pełnego wniosku o kredyt konsolidacyjny to także konieczność wykazania odpowiednich dochodów. O ile w przypadku kredytów konsumpcyjnych często wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach, o tyle w przypadku kredytów konsolidacyjnych banki wymagają stosownego zaświadczenia. Dzięki temu można określić zdolność kredytową klienta i sprawdzić, ile kredytu bank jest w stanie mu przyznać. Jeżeli wysokość spłacanych zobowiązań nie była bardzo wysoka, a klient miał dochody umożliwiające przyznanie większej sumy, banki bardzo często proponują klientom kredyt z tak zwaną dodatkową gotówką. Wówczas po spłacie wszystkich zobowiązań pozostała kwota jest przelewana na konto klienta i może on je wydać na dowolny cel.

Takie możliwości sprawiają, że kredyty konsolidacyjne są coraz częściej wybieranymi produktami przez klientów. Dzięki temu mogą zapobiec sytuacjom, w których przez brak płatności kredyt zostanie wypowiedziany a związane z tym koszty spowodują, iż nie będzie można sobie poradzić ze spłatą zadłużenia. Warto jednak wcześniej zadbać o sprawdzenie oferty banków i wybór najbardziej odpowiedniej oraz przygotowanie się do złożenia wniosku. Rozpatrzenie wniosku o kredyt konsolidacyjny zazwyczaj trwa dłużej niż wniosków o kredyty konsumpcyjne.

  • Author: xnz3np
  • Date: 29-05-2019, 12:32

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.szansanakredyt.pl/index.php?trackback/24

This post's comments feed