Kredyt małżeński

Często nasza zdolność kredytowa pozostawia wiele do życzenia, często chodzi głównie o niskie zarobki, ale też o złą historię kredytową czy też wiele innych czynników. Zdecydowanie łatwiej wziąć wtedy kredyt z kimś jeszcze, chociaż jest możliwość, aby kredyt wzięły dwie właściwie obce sobie osoby, ale jednak najbardziej wiarygodne jest, kiedy te osoby coś łączy, coś pozornie stałego. Najłatwiej więc wziąć kredyt małżeński, który możesz znaleźć na splatka.pl.

Dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy małżeński?

Dlaczego kredyt małżeński jest najlepszym wyborem? Dlatego, że mamy dokument potwierdzający nasze powiązanie. Gdy małżonek lub małżonka jest osobą pracującą, oczywistym jest, że nasza zdolność kredytowa rośnie, ponieważ pod uwagę brane są zarobki obydwojga z partnerów a co za tym idzie są one znacznie wyższe, łatwiej jest uzyskać wyższą kwotę kredytu, lub kredyt w ogóle. Kredyt "we dwoje" można wziąć właściwie na dowolny cel i wybrać dowolną jego formę. Małżeństwo to nie tylko wyższe dochody na osobę, ale także mieszkanie razem, a co za tym idzie nie podwaja nam się kwota za czynsz, czy też inne opłaty, można uznać więc, że jedna ze stron w pewien sposób jest wolna od tych opłat, co powoduje że ogólny dochód jest wyższy. Bank zdecydowanie chętniej udziela kredytu osobom będącym w związkach zarówno tych formalnych, jak i nieformalnych, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko utraty zdolności kredytowej w przypadku utraty pracy, czy też zdolności do niej na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Wszak co dwóch kredytobiorców to nie jeden.

Inne sposoby na podniesienie zdolności kredytowej

O podwyższenie naszej zdolności kredytowej możemy poprosić również naszych rodziców, czy nawet sąsiadów, lecz oczywistym jest to, że nie muszą się na to zgodzić, a w przypadku małżeństwa pożyczone pieniądze idą na wspólne dobro i powinna być to decyzja dobrze przemyślana. Często kredyt, na przykład hipoteczny zaciągany jest na długie lata, więc należy przemyśleć nie tylko chęć wzięcia kredytu samego w sobie, ale także to z kim będziemy go dzielić. Jak wiadomo różne są w życiu przypadki i w przypadku rozwodu kredyt będzie kolejnym problemem, bo wbrew ogólnemu przekonaniu, nawet jeśli mamy wspólnotę majątkową, to trzeba będzie dogadać się z mężem, lub żoną odnośnie tego, kto będzie raty kredytu spłacać, lub w jakiej części będą one podzielone, ponieważ tego typu sprawami nie zajmuje się sąd.

Biorąc pod uwagę kredyt, w której występować ma osoba trzecia należy dobrze przemyśleć wszelkie tego aspekty, nie tylko te pozytywne, jak podwyższona zdolność kredytowa, ale także te mniej, bo czasami wspólny kredyt łączy bardziej i na zdecydowanie dłużej niż sakramentalne "tak"

  • Author: xnz3np
  • Date: 23-01-2018, 12:31

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.szansanakredyt.pl/index.php?trackback/16

This post's comments feed