Brak zdolności kredytowej a kredyt gotówkowy

photo__20_.jpg Czasami znajdujemy się w takim położeniu, że potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki, ale nie mamy skąd jej wziąć. Nasza zdolność kredytowa także ma wiele do życzenia. Zatem skąd wziąć pieniądze jeśli nie jesteśmy według banku wiarygodnymi kredytobiorcami?

Pierwszą podstawową zasadą jest negocjacja dobrej oferty. Można zauważyć, że klienci, którzy podejmują się tego działania są doceniani przez bank. W ich oczach klient jest osobą, która potrafi walczyć o swoje prawa i jest zdecydowanie charyzmatyczną osobą. To jest kluczem do sukcesu jeśli chodzi o kiepską historię kredytową i kiedy jesteśmy niewiarygodni dla banku. Nasuwa się zatem pytanie – jak poprawić swoją zdolność kredytową kiedy jest ona kiepska? Otóż każdy przypadek klienta traktowany jest dość indywidualnie. Warto pamiętać, że odmowa w jednym banku nie musi oznaczać tego samego w kolejnej placówce. Bank bankowi nierówny jest pod tym względem. Dlatego warto przede wszystkim negocjować warunki zanim usłyszymy nie. Nie można lekceważyć punktów na które bank zwraca specjalną uwagę. Przede wszystkim udokumentowane dochody. Problem się pojawia kiedy nie mamy ich prawie wcale. Jak są niskie, ale wtedy i tak jesteśmy w lepszej sytuacji niż jakbyśmy wcale ich nie posiadali.

Nie decyduj się na pierwszy lepszy bank. Najlepiej wybrać kilka potencjalnych placówek, które oferują atrakcyjne warunki kredytowania. Mogłoby się wydawać, że każda z tych placówek posiada rygorystyczne zasady, którym ciężko będzie nam sprostać. Jednak część z nich decyduje się nam dać szansę na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, który przeznaczymy na dowolny cel. Najlepszym sposobem jest metoda prób i błędów. Jeśli jeden bank się nie zgodzi warto wybrać się do następnego. Z doświadczenia wiem, że któryś na pewno się zgodzi. Podczas negocjacji możemy się także dowiedzieć co możemy zrobić, aby spełnić warunki kredytowania. Jak się okazuje poprawienie zdolności kredytowej wpływa także wydłużony okres kredytowania. Co do systemu rat zdania są podzielone – część klientów woli raty stałe, inni w kolei raty malejące. O ile raty malejące sprawdzają się pod względem całkowitego kosztu kredytu tak niestety zmniejsza się zdolność kredytowa. Można rozważyć przypadek wzięcia kredytu z inną osobą, zawsze to oznacza mniejsze raty.

Warto wspomnieć, że firmy oferujące kredyty gotówkowe są mniej wymagające od banków. Znaczna część z nich nie weryfikuje informacji, które dostarcza BIK. Jednak defacto nie nazywamy ich kredytami gotówkowymi, tylko pożyczkami. Chociaż są one udzielane na podobnej zasadzie to mamy gwarancję, że mimo wszystko dodatkowe środki pieniężne znajdą się na naszym koncie. Pojęcia kredyt i pożyczka są do siebie bardzo podobne. Z tym, że pożyczek nie mogą oferować banki a parabanki nie mogą oferować kredytu gotówkowego. Coś za coś, ale cel wciąż ten sam. Warto się zatem zastanowić czy bank jest w tym przypadku koniecznością.

  • Author: xnz3np
  • Date: 19-04-2017, 10:59

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.szansanakredyt.pl/index.php?trackback/11

This post's comments feed