Zasady przy podpisywaniu umów o kredycie gotówkowym

Kredyty gotówkowe to niezwykle popularne instrumenty finansowania budżetu domowego, a coraz częściej firmowego. Warto rozumieć, że kredyty gotówkowe udziela się na stosunkowo krótki okres (najczęściej kilka lat, 6-7). Należy zatem przed podpisaniem umowy o kredyt gotówkowy ocenić kilka zależności i kierować się prawidłowymi zasadami ekonomicznymi. W ten sposób nie narazisz się po prostu na duże kłopoty ekonomiczne. W artykule otrzymasz zestaw zasad pomocnych przy analizowaniu i zaciąganiu pożyczek krótkoterminowych, polecam także sprawdzić ranking kredytów gotówkowych, który ma za zadanie nakierować Cię na najlepszy wybór.

Jak się przygotować w profesjonalny sposób do podpisania umowy kredytowej?

Musisz wiedzieć, że bardzo rzadko w banku detalicznym otrzymasz kredyt gotówkowy na warunkach identycznych z popularnymi reklamami. Przykłady reprezentacyjne banków stosowane w materiałach marketingowych niezwykle rzadko odpowiadają rzeczywistości. Przed podpisaniem umowy o kredyt gotówkowy bank detaliczny, a nawet parabank sprawdzi wiele wskaźników ekonomicznych twojego gospodarstwa domowego i warto się na ten element naprawdę efektywnie przygotować. Co chce wiedzieć pożyczkodawca? Każdy pożyczkodawca zbiera informacje pozwalające mu uniknąć ryzyka związanego z udostępnieniem środków pożyczkobiorcy. A zatem na pewno bank zapyta cię o wiek. Jeżeli znajdujesz się w wieku produkcyjnym, nie masz żadnych problemów zdrowotnych i zaległości z wypłatami masz znacznie większe szanse na uzyskanie przyzwoitego oprocentowania kredytu gotówkowego. Druga sprawa to twoje relacje osobiste, czyli stan cywilny. Małżonkowie, np. z długim stażem to zdecydowanie najbardziej pożądana grupa kredytobiorców w bankach detalicznych. Bank bowiem wie, że w przypadku kłopotów ze spłatą kredytu gotówkowego zobowiązanie „przechwyci” współmałżonek. Single otrzymują oczywiście kredyty gotówkowe, ale muszą się liczyć zazwyczaj z ponoszeniem nieco większych kosztów. Przy każdej umowie kredytowej uzyskujesz czternastodniowy okres przejściowy, w którym możesz zupełnie zrezygnować z dodatkowych pieniędzy. Taka opcja przydaje się w wielu sytuacjach, np. kiedy celowo zostałeś wprowadzony w błąd przez konsultanta. Zrywanie umowy jest zgodne z przepisami i tutaj absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Pracuj nad pozytywną historią kredytową i atrakcyjnym źródłem dochodu

Dobrze jest również posiadać wartościowe źródło dochodu. W bankach detalicznych wygrywa zdecydowanie umowa o pracę na czas nieokreślony i potwierdzone dochody podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej doradca kredytowy prosi o roczne zestawienie twoich finansów. Oczywiście w szczególnych przypadkach ten etap się omija lub daje pożyczkę na większy procent w razie kłopotów z pozyskiwaniem dochodów. Zasada jest jednak bardzo prosta. Im gorsza umowa, tym droższy kredyt gotówkowy i trudno wyjść z rej relacji. Ogromne znaczenie ma ponadto budowanie pozytywnej historii kredytowej, chociażby w Biurze Informacji Kredytowej. Brak zaległości finansowych, regulowanie zobowiązań w terminie to niezwykle istotne kwestie podczas nawiązywania współpracy z bankami detalicznymi.

Korzystne rozwijanie wiedzy ekonomicznej

Warto wiedzieć o kredycie gotówkowym i warunkach podpisywania umowy kredytowej możliwie najwięcej, ponieważ wtedy z dużym prawdopodobieństwem ocenisz swoje szanse na rynku i potencjał spłaty miesięcznych rat. Osoba bez doświadczenia ekonomicznego bardzo szybko nabierze się na marketingowe wytwory banków i parabanków, a to wcale nie taka korzystna sytuacja. Jakie metody z artykułu wykorzystasz w praktyce kredytowania potrzeb gospodarstwa domowego?

  • Author: xnz3np
  • Date: 29-04-2016, 11:45

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.szansanakredyt.pl/index.php?trackback/5

This post's comments feed